Sanační práce, čištění a renovace kamenných podlah
+420 724 552 337
Čs. armády 1979, Kladno
Assembly House
Sanace staveb

Sanace je velmi široký pojem, jenž ve stavebnictví zahrnuje mnoho specializovaných úkonů, které jsou primárně určeny k uzdravování, resp. k opravám budov. Existuje velké množství sanačních metod, které si žádají odborný posudek i aplikaci. Pokud sanační opravy provede laik, a to i přestože mu byly doporučeny přípravky od zkušeného dodavatele či prodejce, je možné, že se po opravě situace objektu zhorší, což de facto může vést až ke ztrátě statiky budovy.

Sanační práce zahrnují samotné vysoušení zdiva a dalších částí postiženého objektu. K samotné dehydrataci lze použít vícero přípravků a metod, nicméně profesionální firmy používají tzv. vysoušeče a odvlhčovače. S firmou Assembly House s.r.o. se nemusíte ničeho obávat, my vždy po řádné diagnóze problému využijeme ty nejmodernější a nejvhodnější techniky. Jestliže nedojde k řádnému zbavení vlhkosti postižené plochy, následná aplikace hydroizolace zcela postrádá význam.

Jakmile je proces vysušování a odvlhčování dokončen, přistupuje se k čištění plochy od povrchových nečistot, poté následuje samotný proces hydroizolace. Hydroizolace slouží k zamezení průchodu jakýchkoliv tekutin a pevných částic. Je důležité mít na paměti, že se zamezí průchodu vody oběma směry, díky čemuž nesmí být předchozí kroky opomenuty či provedeny nekorektně. Sanační práce jsou jako domeček z karet: jakmile uděláte jednu chybu, vše se zhroutí. Nevyplatí se investovat dvakrát, svěřte postup sanace do rukou profesionálů z firmy Assembly House.

Jak vypadá naše práce

 • Provádíme sanaci betonu od počátečního čištění po finální úpravy.
 • Věnujeme se hydroizolaci staveb. Je nutné zvolit správnou metodu odvedení vlhkosti od stavby, proto se obraťte na nás, zkušené odborníky.
 • Zaměřujeme se nejen na vysoušení zdiva, ale i na prevenci pomocí nátěrů, protože kromě následků je nezbytné řešit i příčinu.
 • Aplikujeme moderní metody, abychom Váš problém co nejúčinněji vyřešili. Například jde o podřezávky zdiva, speciální sanační omítky, chemickou hydroizolační clonu, která je vhodná pro mnoho typů zdiva, a další.
 • Využíváme nejmodernější přístroje a postupy. Zároveň se snažíme volit šetrné a maximálně efektivní řešení.

K čemu jsou sanační práce určeny?

Ať už se jedná o sklepy rodinných domů, či velké komplexy budov, časem vždy hrozí opotřebení stavebních materiálů, které mohou mít za následek prosakování vlhkosti. Na vině nemusí být pouze opotřebení a stárnutí budovy, ale také chyby a nesprávné použití stavebních postupů při výstavbě daného objektu. Při nevčasném řešení prosakování zdiva, stropů či podlah hrozí narušení nosných konstrukcí budov. Kvůli tomu je důležité situaci nepodceňovat a jednat co nejrychleji.

V praxi nehraje roli, zda se jedná o dřevostavbu, železobeton, či jiný typ povrchu. Samozřejmě se postupy a použité sanační techniky u daných povrchů liší, přičemž laik nemá šanci určit vhodné přípravky a následně správně dodržet veškeré postupy. V každém případě je na sanační práce nutné oslovit odborníky. Následuje seznam případů, kdy je nutné aplikovat či zlepšit hydroizolaci a s ní spojené práce.

 • vytopený dům nebo sklep
 • vlhká podlaha, strop anebo zdivo
 • prosakující zdi
 • následky požáru, resp. ohořelé zdi aj.
 • nedostatečná či chybná hydroizolace stavby, bytu, sklepa…
 • absence hydroizolace

Sanační práce

Využití sanace v praxi

Postihl váš byt či dům požár? Měli jste vytopený sklep anebo celé obytné prostory a nyní řešíte následky? Větrání, vysoušení – prostě a jednoduše nic nepomáhá? Řešíte následky spojené s porušením hydroizolačních vrstev zdiva, stropu nebo podlahy a nevíte si rady? Hledáte odborníky na sanační práce? Firma Assembly House je tu pro vás!

Poradíme si s nekonečnou škálou pozáplavových a popožárních problémů, které vám pomohou vylepšit izolační a de facto i statické vlastnosti objektu. Zvládáme sanaci nejen sklepních prostor, bytů, rodinných domů, ale také kostelů, historických památek, panelových domů, velkých firemních komplexů a dalších průmyslových prostor.


Assembly House nabízí
 • Sanační práce
 • Renovace kamenných schodů
 • Renovace dřevěných podlach
 • Renovace oken a dveří
Kontaktujte nás
 • Assembly House s.r.o.
 • Čs. armády 1979
  272 01 Kladno